SALICE cyklistické okuliare 020 RWX

133,00 €
SALICE cyklistické okuliare 020 RWX
Farba
Doprava Pošta za 0,00 €
Doprava Kuriér za 0,00 €

Nové farebné možnosti sú teraz k dispozícii aj pre model 020, aby sa rozšíril už pestrý výber a ešte viac sa vyhovelo vkusu každého. Nová kolekcia prináša štyri nové farebné možnosti. Samozrejme, že hlavnými farebnými možnosťami sú dve verzie ITA (biela a čierna) s talianskou vlajkou, ktoré sú najvýraznejším znakom všetkých položiek Salice. Z predchádzajúcej zbierky zostáva biela RW červená, biela RW modrá, čierna RW žltá, čierna RW čierna a čierna RW červená. Nové farebné možnosti sú štyri: dve s bielym rámom a dve s čiernym rámom. Kombinácie s bielym rámčekom sú s fialovým objektívom RW a čiernym objektívom RW. Pokiaľ ide o všetky položky 020, farba šošoviek ide ruka v ruke s farbami odnímateľného vrchu a rámu; kombinácie s čiernym rámom sú RW modrá a RW zelená. Vďaka týmto novým farebným variantom je model 020 uvedený v dvoch talianskych verziách plus deviatich farebných verziách. Okuliare výborne sedia a ku komfortu prispieva aj širokouhlé odvetrané sklo z polykarbonátu, ktoré poskytuje ochranu a široký výhľad. Model 020 je jedným z najnovších modelov vytvorených v Salice Occhiali, je ľahký, ale bez straty odporu. Je vyrobený z Grilamidu s protišmykovou časťou z gumy Megol. Vrchná časť je vyrobená z injektovaného plastu, ktorý je skutočne cenený pre svoje estetické aj technické vlastnosti. Jednou z funkcií tejto položky je vzduchový systém, ktorý má trojité čelné vetranie, aby lepšie usmerňoval vzduch a tým zabránil zahmlievaniu šošovky. Vetraniu napomáhajú aj bočné otvory na ramenách. Nosová podložka ležiaca priamo na tvári poskytuje veľké pohodlie a zabraňuje pádu slnečných okuliarov. Gumovú časť nosovej podložky môže užívateľ ľahko vymeniť. 020 je možné nosiť s rámom alebo bez neho, ktorý je v farbách zhodných s rámom. Kompletná slnečná clona ponúka lepšiu ochranu bez zastavenia vetrania skla. Model 020 má zrkadlový objektív a vo verzii RW má aj náhradný priehľadný objektív. Náhradná šošovka RW Radium je dodávaná s verziou RWP, zrkadlovo polarizovanou šošovkou, ktorá zaručuje ideálne vizuálne prostredie, správne vnímanie farieb a lepšie pohodlie vďaka absorpcii odrazov slnečných lúčov. S položkou 020 je k dispozícii aj úplne nový zrkadlový fotochromatický objektív RWX od NXT®, ktorý kombinuje vysoké technologické prvky a krásu. Nový objektív je vyvinutý s pokročilou fotochromatickou technológiou, ktorá poskytuje správnu úroveň ochrany, okamžite sa prispôsobí akejkoľvek intenzite svetla a 100% chráni pred slnečným žiarením. V ponuke je od kategórie 1, neaktivovaný a s jemným leskom až po kategóriu 3, keď je aktivovaný s intenzívnym modrým aspektom. Vo verzii RWX sa model predáva s RW farebným sklom, podľa výberu a sklo RWX sa dodáva ako náhradný diel.

 

Talianska značka SALICE predstavuje najnovší model do zbierky cyklistických okuliarov. Nádherný dizajn a špičkové prevedenie, v kombinácii s kvalitnými sklami, ktoré zaručia, že s každého športového výkonu budete mať nezabudnuteľný zážitok.Tieto okuliare musí vlastniť každý seriózny športovec. Okuliare sú vyrábané v Taliansku, žiadna China. Okuliare sú v praktickom púzdre s odnímateľným nosníkom a rámom a s náhradným vymeniteľným čírym sklom. V ráme sú prieduchy, ktoré zaručujú výmenu vzduch - tzv. air system. Výborne sedí do prilby SALICE LEVANTE, STELVIO  a GHIBLI, ktoré máme tiež v ponuke.

Všetky použité sklá SALICE  majú ochranu minimálne UV 400. UV faktor 400 znamená, že sklo odráža ultrafialové spektrum UVA, UVB a UVC.. Navyše sklá použité v tomto konkrétnom modeli majú tieto parametre:

Polykarbonátové sklá s úpravou proti poškriabaniu a s efektom dúhy. Čiastočne odrážajú odlesky z vodných plôch, snehu a ľadu. 

SALICE označenie skiel HC, teda HIGH CONTRAST  LENS znamená, že svetlo, ktoré ľudské oko filtruje, sa rozdeľuje do viditeľného spektra, kt. je v rozpätí medzi 380 a 780 nm a neviditeľného spektra, kam patrí aj ultrafialové UV a infračervené  IR svetelné pole. Modré svetlo je súčasťou viditeľného svetelného spektra od 380 a 500 nm a poznáme ho pod označením HEV (high energy visible light). HEV sklá stimulujú sietnicu oka a mozog je potom schopný  lepšie rozoznávať každú jednu farbu, farby sa do seba nezlievajú, oko aj mozog je vďaka tomu schopný rýchlejšie reagovať a teda lepšie a ostrejšie vidíme kontrasty.

SALICE označenie skiel IDRO – WATERPROOF - Sklá majú špeciálnu povrchovú úpravu, ich povrch je preto hladší ako pri bežnom skle a preto voda po nich skĺzne a sklá ostanú čisté.

SALICE označenie skiel ANTIGLARE - Sklá majú zvnútra vrstvu, ktorá zabraňuje jasu prechádzať cez sklo a výsledkom je, že vidíte farebné kontrasty vidíte jasnejšie.

Náhradné sklo je vo variante RWX!

RWX

Objektív RWX by NXT® má špičkové aj módne funkcie. Vďaka najmodernejšej fotochromatickej technológii poskytuje v prípade potreby správnu úroveň ochrany, pretože sa okamžite prispôsobuje svetelnému prostrediu. Od jasného slnka po západ slnka chráni objektív vaše oči pred 100% UV lúčmi. Fotochromatické molekuly sú priamo zabudované do hmoty polyméru a sú uzavreté blízko predného povrchu. Preto zaručuje trvalo optimálnu fotochromatickú kontrolu. Objektív RWX by NXT® obsahuje najmä rýchlu kinetiku, ako je aktivácia a rýchlosť vyblednutia. Objektív RWX by NXT® je univerzálny s veľkým rozsahom: od kategórie 1, ak nie je aktivovaná, v prostrediach a poveternostných podmienkach pri slabom osvetlení, až po kategóriu 3, ak je aktivovaná, za jasných podmienok. Okrem technických vlastností objektív RWX by NXT® ešte zvýrazní váš vzhľad! Od jemného lesku pri neaktivovaní až po intenzívny modrý aspekt v jasných podmienkach prináša farebnú diferenciáciu. Tento zrkadlový povlak prispieva k ochrane pred oslnením a znižuje únavu očí. Oleofóbny náter na prednej strane zabraňuje škrabancom, šmuhám, odtlačkom prstov, prachu a vode na vonkajšom povrchu šošovky. To znamená, že znižuje nepohodlie spôsobeného kvapkami hmly alebo ľahkým dažďom, keď sa povrch posúva, umožňuje pohyb vpred v činnosti za zmiešaného počasia. Nakoniec, aby sa zachoval lesk a čistota šošovky, minimalizuje sa tým aj riziko poškodenia farebného povlaku, pretože sa uľahčí čistenie.

 

Recenzie

streda, 07. december 2022

po prvej sezóne maximálna spokojnosť.

Miro Moško

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť